Szkoła Podstawowa w Chlewie

Szkolny Mam Talent

Utworzono dnia 22.03.2023

21 marca 2023 roku w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chlewie w ramach projektu profilaktycznego „Chcę być szczęśliwym człowiekiem” zorganizowany został II Szkolny Konkurs „Mam Talent” oraz nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Piękno wiosny wybieramy, a nałogi odrzucamy – Wiosna, wiosna ach to ty!” Uczniowie mogli zaprezentować swoje pasje, umiejętności  i zdolności plastyczne. Konkurs miał na celu popularyzowanie działań artystycznych, podnoszenie samooceny i wiary w siebie poprzez prezentacje talentu i uzdolnień, wzmacnianie poczucia własnej wartości, motywowanie uczniów do poszukiwania własnych mocnych stron, reklamowanie nowatorskich form spędzania czasu wolnego oraz budowanie pozytywnego klimatu szkoły. Uczestnicy konkursu oraz organizatorzy mogli liczyć na wsparcie i zaangażowanie wychowawców klas i rodziców. Tego dnia mimo towarzyszącej tremy uczniowie zaprezentowali przed publicznością i jury swoje umiejętności wokalne, teatralne, taneczne oraz projektowania mody wiosennej. Wszyscy utalentowani artyści zdobyli uznanie publiczności i zasłużyli na wielkie brawa. Jury miało trudności z wyłonieniem zwycięzców. Ostatecznie przewodnicząca jury pani Dyrektor Jolanta Szade – Dybowska ogłosiła wyniki konkursu:

Przedszkolaki

• I miejsce  przedszkolaki z grupy młodszej – taniec
  • I miejsce przedszkolaki z grupy starszej – taniec

Klasy I – III

• I miejsce (ex aequo)  Amelia Białczyk (klasa II) – taniec, uczniowie klasy III „Panna Marzaneczka” – śpiew
  • II miejsce (ex aequo)  klasa II – taniec do piosenki „Straszne żaby”, Julia Wojtasik (klasa III) – układ baletowy
  • III miejsce Bartosz Zygner, Julia Płóciennik, Lena Stasiak, Anastazja Sobczak (klasa I) – taniec

Klasy IV – VIII

• I miejsce (ex aequo)  Aleksandra Nowak (klasa VII) – recytacja wiersza „Nienawiść” W.Szymborskiej, klasa IV – pokaz mody wiosennej
  • II miejsce Mateusz Osetek (klasa VI) – recytacja wiersza własnego autorstwa
  • III miejsce Wiktoria Kowalczyk (klasa IV) , Oliwier Kowalczyk (klasa VI) – śpiew

Tego dnia został też rozstrzygnięty Szkolny Konkurs Plastyczny „Piękno wiosny wybieramy, a nałogi odrzucamy – Wiosna, wiosna ach to ty!” Na konkurs wpłynęło 115 prac plastycznych od dzieci i uczniów Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chlewie. Dzieci przedszkolne wykonywały prace plastyczne na zajęciach, uczniowie klas I – VIII na lekcjach edukacji plastycznej i plastyki. Jury dokonało oceny prac plastycznych biorąc pod uwagę: zgodność z tematem, estetykę wykonania, pomysłowość i oryginalność zastosowanych środków plastycznych. Przyznało nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych:

I miejsce – Natan Kamańczyk (Maluchy), Maja Jamroziak (Starszaki)

II miejsce – Amelia Dudek (Starszaki), Ksawery Wypyszyński (Maluchy)

III miejsce – Antoni Wachowski (Starszaki)

KLASY I – III

I miejsce – Julia Płóciennik (kl. I), Julia Żurawska (kl. III)

II miejsce – Oliwier Nawrocki (kl. II), Lena Łuczak (kl. III)

III miejsce – Kornelia Kowalczyk (kl. II)

KLASY IV – V

I miejsce – Blanka Betkier (kl. IV)

II miejsce – Weronika Wielgórka (kl. IV)

III miejsce – Paweł Bażant (kl. IV), Lena Dziedzic (kl. V), Filip Sobczak (kl. IV)

Wyróżnienie – Lena Walewska (kl. V)

KLASY VI – VIII

I miejsce – Amelia Dudek (kl. VIII)

II miejsce – Gabriel Rosiński (kl.VIII), Angelika Rutka (kl. VII)

III miejsce –Wiktoria Grzelak (kl. VIII), Maja Ziąbkowska (kl. VIII)

Wszyscy nagrodzeni otrzymali dyplomy, nagrody oraz słodki upominek. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursach. Podziwiamy Waszą odwagę, zaangażowanie i umiejętność radzenia sobie ze stresem. Ponadto uczniowie Szkoły Podstawowej w Chlewie pamiętali o Międzynarodowym Dniu Zespołu Downa. Z tej okazji uczniowie i nauczyciele założyli skarpetki nie do pary, jako wyraz solidarności z osobami z trisomią 21. Samorząd Szkolny przygotował także krótką informację na temat zespołu Downa. Dajmy osobom z zespołem Downa i ich bliskim czytelny znak naszego zainteresowania i aprobaty. Drobne gesty mają znaczenie, mogą przysłużyć się niwelowaniu barier i przezwyciężaniu krzywdzących stereotypów.

Ewa Zdobych, Olga Danielewska

Mam Talent

Utworzono dnia 22.03.2023, 12:53

Nie odnaleziono wydarzeń w wybranym okresie.

Ważne komunikaty

Kontakt do szkoły:

email:spigchlewo@wp.pl

Dyrektor:

Posiłki w szkole

Numer rachunku bankowego Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chlewie:

86 9269 0004 0030 0201 2000 0360

W tytule wpłaty należy podać:

1.  imię i nazwisko ucznia,
  2.  klasę
  3. miesiąc, za który wnoszona jest opłata.

Licznik odwiedzin: